tren

PATİS - Kolluk Kuvetleri Eğitim Alanında Görüntü Analiz Sistemi

Artık atış poligonlarında hedef ve atış takibi otomasyon ile kontrol ediliyor.

×

Uyarı

Joomla\CMS\Filesystem\Folder::create: Klasör oluşturulamadıPath: [ROOT]/cache/com_templates

Poligon Atış Takip Sistemi

poligon res

DÖNÜŞÜMÜN AMACI
Emniyet birimlerinin silahlı eğitim alanlarında iç veya dış mekanda yapılan atış eğitimlerinin anlık olarak hedef üzerinde görülmesi, kaydedilmesi ve raporlanması çözümüdür. Çözümün kısa adı PATİS (poligon atış takip işaretleme sistemi).
 
DÖNÜŞÜM PAKETİNDE SUNULAN HİZMETLER
  • Eğitim poligonları incelenerek kurulacak olan donanımların belirlenmesi.
  • Kamera, Sensör, altyapı ve sunucu sistemlerin kurulumları, test işlemlerinin tamamlanması.
  • Kurulan sistemin çalışma şekli ve kullanımı hakkında eğitim semineri. 3-4 saat.

 

dijital donusume hazirim yesil

Detaylar

PoligonArayüz

SİSTEMİN KISA TANITIMI
Kullanmış olduğumuz program tamamen kendi yazılımımız olup atış poligonlarının ihtiyacına uygun olarak kendi bünyemizde yazılmıştır. Program kullanıcı atışlarını tek tek hedef üzerinde işaretleyip numaralandırmaktadır. Ayrıca atışa başlamadan önce kaç adet atış yapacağını kullanıcı belirtmektedir. Atış sayısı şarjör olarakta belirtilinebilir. Atış sonuçları resim olarak saklanabilir veya yazıcıdan çıktı alınabilir. Atış sonuçları ayrıca dosya olarak saklanabilir veya herhangi bir medyaya kaydedilebilir. Atış yapıldığında program atışı otomatik olarak algılar ve hedefin neresinden vurulduğunu işaretler. Program dokunmatik ekranda kullanılacak şekilde tasarlanmıştır. Böylelikle kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Ayrıca atış sonuçlarını gösteren resimler dışında da hedefi canlı olarak gösteren bir bölümü de vardır.
Daha detaylı bilgi ve demo için lütfen firmamız ile irtibata geçiniz.

 

PATİS (Poligon Atış Takip İşaretleme Sistemi)
Amaç
Sistem atış poligonlarında atıcıların uzak mesafedeki atışlarının sonucunu motorlu veya yerinde kontrollü şekilde değil de yanındaki monitörden işaretlenmiş olarak takip etmesini, yaptığı atışların her birinin resim dosyası olarak kaydedilmesini ve atıcının yaptığı atışların durumundan daha net bir şekilde sonuç almasını sağlamak.

 

Sistemin Kabiliyetleri
• Hedefin birebir canlı görüntüsünün atıcının 2 metre yakınlıkta gibi görülebilmesi sağlanır.
• Yapılan atışın hedefe isabet etmesi ile hedefin vurulmuş orijinal resmini ve vurulan yerin işaretlenmiş ayrı bir resminin kaydedilmesini sağlar.
• Atışın hedefe isabet etmemesi ile karavana atış kontrol sistemi ile atış algılanmayacaktır.
• Sistemin kontrolü dokunmatik ekran ile daha işlevsellik ve kullanışlılık sağlar.
• Ekran üzerinde 45 atışlık geçmişi ekranda tutarak kullanıcının önceki atışları da görebilmesini sağlar, kullanıcı istediği bir atışı seçerek tam ekranda inceleyebilir.
• Atıcı yaptığı tüm atışları geriye dönerek inceleyebilir, hedefe olan sapmayı tespit ederek atış başarısını yükseltebilir.
• Atıcı isterse yaptığı atışların çekilen orijinal ve işaretlenmiş resimlerini CD veya Flash Diske kopyalayabilir. Bu şekilde sistemi ilk kullandığı zaman ile sonraki zamanlarda yaptığı atışları arşivleyerek atış gelişimini ve durumunu takip edebilir.
• Sistem bağlantıları ve hedef sistemi yapılandırıldıktan sonra kullanıcıya yapacak tek bir görev kalıyor atışını yapmak.